Aktualności

Aktualności

Targi 2024 - to już piąta edycja zdjęcie

Targi 2024 - to już piąta edycja 2024-05-02

V Edycja Międzynarodowych Targów Cieśli, II Targi Dekarzy, Ciesielskie Śpasy już w sierpniu w Chochołowie.

                Tegoroczna Edycja Międzynarodowych Targów Cieśli, Targów Dekarzy i Ciesielskie Śpasy została zapowiedziana na 23-25.08.2024 - czyli weekend później niż podczas poprzednich wydarzeń. Podobnie jak w minionym roku Targi odbędą się na terenie Ośrodka Sportowego  na Kamieńcu w Chochołowie.
"Ubiegłoroczna Edycja Targów była naszym powrotem po przerwie spowodowanej epidemią Covid-19. Pojawiliśmy się też w nowym miejscu, zapowiadanym jeszcze podczas Targów w 2019 roku. IV Targi uznajemy za kolejny nasz sukces. Udało nam się wrócić, pozyskać wystawców, sponsorów i partnerów. Tradycyjnie odbyły się też Ciesielskie Śpasy. Rozegraliśmy także długo oczekiwane kolejne Mistrzostwa Ciesil, a także Mistrzostwa Mechooptyków. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem odwiedzających. Dopisali także wystawcyi. Kilku z nich było w Chochołowie po raz czwarty co świadczy o korzyściach jakie odnoszą z uczestnictwa w Targach na Podhalu. Co ważne Targami - jako kolejnym wydzrzeniem na Kamieńcu promowaliśmy nową lokalizację. Dysponujemy teraz większą powierzchnią pod ekspozycję - duże stoiska z maszynami mają się gdzie pomieśić. Mamy więcej miejsc parkingowych, a sam teren i zabudowania ułatwiają funkcjonowanie takiego wydarzenia. Po licznych prośbach od naszych wystawców pozstanowiliśmy zmienić trermin Targów. Przesuwamy je w roku 2024 o jeden weekend w śierpniu. Naszym zamiarem jest sprowadzić nowych wystawców, a wielu z nich w szczególności z zagranicy w dotychczasowym terminie ma jeszcze sezon urlopowy. Dla nas z kilku powodów ważne jest abyśmy madal byli w sierpniu i mamy ndzieję, że ta zmiana będzie korzystna dla wszystkich.
Pozostaje mi serdecznie zaprosić Państwa - wystawców, kontrachentów i zwiedzających do udziału w tegorocznym wydarzeniu, które będzie także wzbogacone o kolejną, drugą już edycję Targów Dekarzy -
podsumował Józef Zborowski - pomysłodawca i główny organizator Targów.  
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowe Centrum Kultury
Polska Fundacja Narodowa
MARR
Lasy Państwowe
BGK
ORLEN OIL
Blachotrapez
Starostwo
Pow Kultura
JMJ
Impregnacja